Slider na stronie WordPress – Poznaj 3 najlepsze wtyczki

Slider na stronie internetowej – czym jest?

Slider na stronie internetowej pozwala na dodanie dynamiczności i ruchu. Dzięki temu, Twoja strona będzie wyglądała lepiej i bardziej profesjonalnie. Ponadto w ładny sposób zaprezentujesz ofertę kilku produktów jednocześnie. Sprawdza się on idealnie w przypadku sklepów internetowych, oferujących promocje czy specjalne kolekcje.

Przemyślanie skonstruowany slider pozwala na przyciągnięcie uwagi Twojego odbiorcy. Dzięki czemu zachęca do interakcji z witryną (np. przy zastosowaniu CTA) oraz dobrze wpływa na konwersje.

Słabe strony slidera na stronie internetowej
Dodając slider zadbaj o to aby nie przesadzić, ponieważ zazwyczaj jest on mocno obciążający dla Twojej strony. Dużo tutaj zależy od hostingu oraz tego jak zbudowana jest Twoja strona. Zwróć uwagę na czas ładowania Twojej strony przed i po dodaniu slidera. Jeżeli zauważysz dużą zmianę to zrezygnuj ze slidera, ponieważ mocno osłabisz odbiór Twojej strony.

Jednak jeśli Twoja strona działa na dobrym hostingu to przy dodaniu 1 czy 2 sliderów nie powinieneś zauważyć nawet najmniejszych problemów.
Jeśli szukasz dobrego hostingu to zachęcam Cie do sprawdzenia CyberFolks – na tym hostingu slidery działają bez zarzutu 🙂

Darmowe wtyczki dodające slider na stronie www

Poniżej znajdziesz 3 wtyczki które sam stosuje przy projektowaniu stron internetowych. Są to wtyczki całkowicie darmowe, które umożliwiają dodanie ładnego slidera na Twoją stronę. Każdy z nich możesz dostosować pod swoje potrzeby i styl.

Niezależnie od tego którą wtyczkę wybierzesz, proces instalacji przebiega identycznie.
Jeżeli nie wiesz jak zainstalować wtyczkę na swoją stronę WordPress to sprawdź mój inny wpis.
WordPress jak zainstalować wtyczkę? Podstawy WordPress na szybko.

Smart Slider 3

Smart Slider 3 jest darmową wtyczką do WordPressa, posiadająca swoją wersję płatną (PRO). Wersja darmowa wystarczy w większości prostych projektów. Umożliwia ona dodanie slidera na pełną szerokość strony, w pełni dostosowanego pod urządzenia mobilne. Dzięki tej wtyczce dodasz do slidera zdjęcie, film czy nawet post. Sprawdzi się ona również w sytuacji w której chcesz dodać opinie na swoją stronę.

Wtyczka Smart Slider 3 pozwala na wybranie jednego z wielu dostepnych szablonów. Tak wybrany szablon następnie możesz swobodnie dostosować pod swój projekt. Co więcej, nie wymaga ona żadnego buildera (np. Elementora) dzięki czemu sprawdzi się w praktycznie każdym projekcie.
Drobnym minusem tej wtyczki jest to, że oferuje mało różnorodne szablony w wersji darmowej. Mimo wszystko, w większości przypadków sprawdza się ona idealnia i pozwala na stworzenie nowoczesnego slidera na stroie.

Naciśnij aby pobrać wtyczkę Smart Slider 3 z oficjalnej strony WordPress
Sprawdź oficjalny film twórców wtyczki na temat tego jak stworzyć skuteczny slider na stronie

Przygotowałem poradnik dotyczacy wtyczki Smart Slider 3 w którym pokazałem jak ręcznie dodać slider na stronę.
Jak dodać slider na stronie WordPress? [Smart Slider 3]

Prime Slider

Prime Slider umożliwia dodanie responsywnego slidera na stronę opartą o WordPress. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku sklepu internetowego WooCommerce, sprawdzi się również na blogu. W darmowej wersji oferuje kilka szablonów które możesz samodzielnie dostosować pod Twój styl. Zmienisz m.in kolor, czcionki, tytuły, opisy czy zdjęcia slidera.

Wtyczka Primer Slider jest w pełni kompatybilna z różnymi page builderami jak np. Elementor. Dzięki temu, jeśli korzystasz z Elementora jest to bardzo dobry wybór. W prosty sposób dodasz slider przy pomocy bloku – podobnie jak resztę elementów na Twojej stronie. Przy pomocy kilku kliknięć bez problemu ukryjesz lub dodasz poszczególne elementy slidera, jak np. tytuł, podtytuł, opis, strzałki itd

Naciśnij aby pobrać wtyczkę Prime Slider z oficjalanej strony WordPress

Depicter

Depicter jest darmową wtyczką do WordPressa która umożliwia dodanie animowanych i interaktywnych sliderów na stronie. Minusem tej wtyczki jest to, że jest ona dosyć obciążająca więc jeżeli Twój hosting jest słaby to zmień wtyczkę lub hosting. Dzięki niej dodasz nietypowe animacje na swoją stronę internetową co dobrze wpłynie na odbiór Twoich klientów. Ponadto wtyczka jest w pełni responsywna, czyli dostosowana pod różne urządzenia takie jak telefony czy tablety.

Wtyczka Depicter posiada dedykowany panel który umożliwia edycje slidera bez posiadania szczególnych umiejętności. W prosty sposób dostosujesz slider pod swoje wymagania, ustawisz kolor, styl i zdjęcia. Następnie bez problemu dodasz go w konkretne miejsce na Twojej stronie, np. przy pomocy kodu[shortcode]

Naciśnij aby pobrać wtyczkę Depicter z oficjalnej strony WordPress
Sprawdź film twórców wtyczki jak utworzyć slider na stronie internetowej

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.