Czy warto połączyć sklep Allegro ze sklepem WooCoomerce?

Połączenie Allegro WooCoomerce – czy warto i jak to zrobić dobrze? Zastanawiasz sie czy warto połączyć sklep internetowy z Allegro? Dowiedz się dlaczego warto zainwestować w sklep WooCoomerce i jak w pełni zintegrować go z Allegro przy pomocy wtyczki od WP Desk.

Zalety prowadzenia sklepu internetowego

Sklep internetowy przynosi wielu całkowicie nowych klientów. Ponadto stanowi idealny sposób na zaistnienie Twojej marki w internecie.

5 największych zalet sklepu internetowego

Zwiększenie rozpoznawalności
Ponad 90% gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp do internetu. Dane mówią same za siebie. Prowadząc działalność w internecie masz dostęp do ogromnej puli potencjalnych klientów. Prowadząc sklep internetowy zwiększasz rozpoznawalność swojej marki na terenie całej Polski. Tym bardziej jesteś rozpoznawalny tym więcej klientów do Ciebie trafi.

Dotarcie do nowych klientów – z internetu
Mając lokalny biznes docierasz wyłącznie do lokalnych klientów. Dzięki Internetowi, jesteś w stanie dotrzeć do klientów z całej Polski a nawet z innych krajów. Sklep jest w sieci i dotrą do niego zarówno lokalni klienci z Twojej okolicy jak z innych cześci kraju. Ponadto trafisz do klientów którzy poszukują konkretnego produktu bądź usługi co przełoży się na lepszą konwersje.

Darmowy pracownik 24/7
Sklep internetowy pracuje dla Ciebie 24 godziny na dobe. W dzień i w nocy. Klienci mogą składać zamówienia o dowolnej porze. Twój pracownik (sklep) obsłuży zamówienia i samodzielnie zmieni ilość produktów w magazynie. Ponadto nie musisz nic za niego płacić. Wystarczy, że opłacisz hosting oraz domenę swojego sklepu.

Mniejsze koszty prowadzenia
Prowadząc klasyczną sprzedaż stacjonarną oprócz standardowych kosztów prowadzenia działalności, ponosisz koszty najmu lokalu oraz pracowników potrzebnych do jego obsługi. Sklep internetowy nie wymaga stacjonarnego lokalu dzięki czemu ponosisz mniejsze koszty i możesz oferować bardziej konkurencyjne ceny.

Analiza grup odbiorców oraz reklamy w internecie
Dzięki profesjonalnym narzedziom analitycznym takim jak np Google Search Console czy Google Analytics dokładnie określisz grupę swoich odbiorców. Dobra analiza Twoich odbiorców zdecydowanie wpłynie na sprzedaż i pomoże lepiej wykorzystywać Twój budżet na reklamy. W przypadku biznesu stacjonarnego jest to zdecydowanie bardziej czasochłonne i kosztowne niż w przypadku sklepu internetowego.

Połączenie Allegro WooCoomerce – Dlaczego warto?

Posiadasz sklep na Allegro i zastanawiasz się czy jest sens założyć sklep internetowy WooCoomerce? Niewątpliwie Allegro jest dominującym serwisem do sprzedaży internetowej w Polsce. Jednakże moi klienci regularnie informują mnie o tym, że na Allegro ciągle zwiększane są marże przy sprzedaży. Przez to dla wielu sprzedawców, Allegro staje się coraz mniej opłacalne.

Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest założenie własnego sklepu i zintegrowanie go z Allegro. Dzięki temu bez większego nakładu pracy zaczniesz sprzedawać swoje produkty zarówno na Allegro jak i na własną rękę. Poprowadzenie prostej reklamy, jak np. wrzucanie ulotek do paczek potrafi skutecznie wypromować nowy sklep. Wiecej informacji na temat połączenia sklepu WooCoomerce z Allegro znajdziesz niżej.

Jak założyć sklep internetowy WooCoomerce?

Sklep internetowy możesz załozyć samodzielnie, wykorzystując jeden z wielu poradników bądź powierzyć jego realizację specjaliście.

Wymagania techniczne do prowadzenia sklepu internetowego

Prowadzenie sklepu w internecie wymaga zaledwie kilku rzeczy. Najważniejsza jest domena czyli nazwa Twojego sklepu internetowego oraz hosting na którym będzie znajdować się Twój sklep. Ponadto musisz wybrać odpowiedni CMS do obsługi sklepu (np WooCoomerce) oraz projekt sklepu internetowego który spełnia aktualne standardy i trendy marketingowe. Możesz go kupić bądź zlecić wykonanie specjaliście.

Osobną kategorią są wtyczki których będziesz potrzebować do obsługi sklepu. W zależności od tego jak ma wyglądać Twój sklep, będziesz potrzebował czegoś innego. Dzięki nim w łatwy sposób osiągniesz konkretną funkcjonalność w swoim sklepie.

Najcenniejsze wtyczki do sklepów internetowych WooCoomerce

Allegro & WooCoomerce – bezpośrednia integracja z aukcjami Allegro
InPost & WooCoomerce – podpięcie paczkomatów oraz kurierów InPost
PayU & WooCoomerce – zintegrowanie bramki nowoczesnych płatności PayU
Faktury WooCoomerce – automatyczne wystawianie faktur dla klientów

Wymagania prawne przy sklepie internetowym

Nie możesz zapominać o wymaganiach prawnych przy prowadzeniu sklepu internetowego. Niestety wiele osób które tworzą sklep samodzielnie o tym zapomina bądź to ignoruje. Sklep internetowy sprzedający produkty w internecie wymaga m.in polityki prywatności oraz regulaminu koniecznego przy płatnościach czy zwrotach. Dużo zależy od konkretnych funkcjonalności sklepu. Regulamin oraz polityka prywatności musi być dostosowany konkretnie pod Twój sklep. Nie może być skopiowany z innych sklepów internetowych.

Możesz skorzystać z profesjonalnych usług kancelarii prawnych które przygotują dla Ciebie odpowiedni, zgodny z polskim prawem regulamin oraz politykę prywatności. Pamiętaj o tym, że jest to dodatkowy koszt – jednak nigdy nie powinieneś na nim oszczędzać ani o tym zapominać. W związku z tym, każdy mój klient zawsze dostaje wymagane przez prawo dokumenty dostosowane pod konkretny biznes.

Połączenie sklepu WooCoomerce z Allegro – WP Desk

Możesz w prosty sposób połączyć swój sklep na Allegro ze swoim sklepem na WooCoomerce. Samodzielne dodawanie wszystkich przedmiotów zarówno na Allegro jak i na sklep WooCoomerce byłoby bardzo czasochłonne. Z pomocą przychodzi wtyczka Allegro & WooCoomerce od WP Desk.

Dzięki tej wtyczce przeniesiesz sprzedaż do jednego miejsca. Jednocześnie dodasz produkty, zaktualizujesz stany magazynowe czy zmienisz dane klientów jednocześnie na obydwu sklepach. Po wstępnej konfiguracji wtyczki możesz zrobić to w panelu Allegro bądź na swojej stronie WooCoomerce. Wtyczka automatycznie wykona tę akcje również na drugiej platformie. Ponadto dzięki Allegro & WooCoomerce od WP Desk zaimportujesz wszystkie swoje aukcje jednym kliknięciem, niezależnie od tego ile ich masz.

Wtyczka oferuje również wiele innych funkcjonalności związanych z Allegro i nie tylko.
Jeżeli zależy Ci na skutecznym połączeniu sklepu to sprawdź szczegóły wtyczki.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.