TOP 5 wtyczek do optymalizacji cache WordPress – Poznaj najlepsze wtyczki do cache

Cache to technologia polegająca na zapisywaniu danych w pamięci podręcznej. Dzięki temu przeglądając stronę internetową jest ona szybsza i wymaga od Ciebie mniej zaangażowania. Na stronach opartych o WordPress wtyczka do optymalizacji cache zdecydowanie przyspieszy Twoją stronę i zmniejszy obciążenie serwera.

Ponadto, na cache musisz się skupić jeżeli Twoja strona generuje dużo ruchu i znajduje się na niej dużo animacji i zdjęć. Dzięki cache, niektóre pliki przechowywane są w pamięci podręcznej, dzięki czemu strona nie musi ich generować od nowa. Wpływa to bardzo pozytywnie na szybkość ładowania strony.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pamięci podręcznej to sprawdź mój inny wpis:
Dlaczego nie widze zmian na swojej stronie? Dowiedz się czym jest pamięć podręczna Cache

TOP 5 najlepszych wtyczek do optymalizacji cache WordPress

W tym wpisie pokaże Ci 5 najlepszych wtyczek do WordPressa dzięki którym zoptymalizujesz pamięć podręczną na swojej stronie.
Każdą z tych wtyczek przetestowałem u siebie lub u swoich klientów. Dzięki temu wiem która wtyczka najlepiej sprawdzi się na której stronie.

WP Fastest Cache

WP Fastest Cache jest jedną z najpopularniejszych wtyczek do optymalizacji pamięci podręcznej na stronach WordPress. Dzięki niej szybko i łatwo zoptymalizujesz swoją stronę internetową. Głównym celem tej wtyczki jest zwiększenie szybkości ładowania strony poprzez wykorzystanie cache.
Ponadto wtyczka automatycznie optymalizuje kod HTML, CSS oraz JavaScript a także usuwa zbędne dane, ciasteczka i komentarze.

Wtyczka WP Fastest Cache sprawdzi się na praktycznie każdej stronie internetowej. WP Fastest Cache jest banalna w użyciu i posiada bardzo inuicyjny interfejs, dzięki czemu bez problemu ją uruchomisz. Wtyczka działa na większości popularnych hostingów w Polsce.

Wtyczke WP Fastest Cache możesz pobrać z oficjalnej strony WordPress

WP Super Cache

Wtyczka WP Super Cache jest wtyczką z której osobiście najczęściej korzystam. WP Super Cache pozwala na automatyczne tworzenie plików cache, kompresję HTML, CSS i JavaScript, a także usuwanie niepotrzebnych danych, takich jak ciasteczka i komentarze. Co warte odnotowania, wtyczka umożliwia wykluczenie specjalnych stron z cache, aby zapewnić ich aktualność.

Dzięki wtyczce WP Super Cache można znacznie zwiększysz wydajność swojej strony internetowej, co pozytywnie wpłynie na odbiór strony przez użytkownika i pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

WP Super Cache pobierzesz z oficjalnej strony WordPress

LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache jest idealną wtyczką dla sklepów internetowych opartych o WordPress & WooCommerce. Dzięki niej Twoja strona będzie się szybko ładować, co jest niezwykle ważne dla dzisiejszych klientów.

Ponadto LiteSpeed Cache jest łatwa w użyciu i posiada przyjazny interfejs użytkownika, co pozwala na łatwe skonfigurowanie i zarządzanie opcjami cache. Warto zwrócić uwagę na to, wtyczka jest także w pełni zintegrowana z serwerem LiteSpeed. Dzięki czemu możesz jeszcze bardziej przyspieszyć czas ładowania strony.

Wtyczkę LiteSPeed Cache możesz pobrać z oficjalnej strony

Autoptimize

Autoptimize jest wtyczką do WordPressa która jest przeznaczona do optymalizacji kodu HTML, CSS oraz JavaScript. Jest to idealna wtyczka dla każdego kto chce wysoko wypozycjonować swoją stronę internetową. Autoptimize umożliwia konsolidację i minifikację HTML, CSS i JavaScript, co pozwala na skrócenie czasu ładowania strony. Wtyczka również oferuje opcję asynchronicznego ładowania zasobów, co pozwala na przyspieszenie ładowania strony i poprawę doświadczenia użytkownika.

Autoptimize jest idealnym wyborem dla osób które chcą przyspieszyć swoją witrynę a jednocześnie poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki unikalnemu sposobowi optymalizacji, wpływa ona znacząco na przyspieszenie ładowania strony.

Wtyczka Autoptimize jest dostępna na oficjalnej stronie WordPress

W3 Total Cache

W3 Total Cache to darmowa wtyczka do WordPress, która zapewnia optymalizację i przyspieszenie ładowania strony internetowej. Wtyczka ta jest uważana za najlepsza (wg. użytkowników WordPressa) do optymalizacji strony internetowej. Wtyczka ta zadba o optymalizację kodu na Twojej stronie, dzięki czemu znacząco przyspieszysz swoją stronę.

W3 Total Cache jest komaptybilna z innymi najpopularniejszymi wtyczkami do WordPress & WooCommerce. Ponadto jest regularnie aktualizowana i wspierana przez autorów. Dzięki temu jest ona nie wymagająca i bardzo pomocna.

W3 Total Cache pobierzesz z oficjalnej strony

To którą wtyczkę wybrać?

Jak widzisz, większość wtyczek działa w podobny sposób.
W większości przypadków możesz wybrać którąkolwiek z nich, zawsze poprawi to szybkość Twojej strony.

Niektóre wtyczki nie działają na niektórych hostingach oraz w połączeniu z niektórymi wtyczkami.
Dlatego wybierz którąś i sprawdź czy działa u Ciebie, jeśli nie to spróbuj następnej.

@stronywwwdawidgicala

TOP 5 WTYCZEK DO OPTYMALIZACJI cache strony internetowej WordPress (darmowe)

♬ original sound – stronywwwdawidgicala – stronywwwdawidgicala

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

5 1 głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.