Usuń zbędne grafiki na stronie WordPress – ekspresowa wtyczka [Media Cleaner]

Zbyt duża ilość grafik na stronie internetowej to problem który prędzej czy później napotkasz. Grafiki których nie wykorzystujesz na swojej stronie, ciągle ją obciążaja. Wpływa to negatywnie na jej szybkość i pozycję SEO. Co więcej, zajmuje cenne miejsce na dysku hostingowym co w niektórych przypadkach szybko bywa problematyczne. W tym artykule pokaże Ci jak w kilka chwil, przy pomocy wtyczki Media Cleaner usunąć nieużywane grafiki z Twojej strony internetowej.

Jeżeli jeszcze nie używasz grafik w formacie WebP to sprawdź mój inny artykuł i znacznie przyspiesz swoją stronę
WebP Konwerter – Zmniejsz wagę zdjęć o 99% przy pomocy 1 kliknięcia [imgboost]

Media Cleaner

Aby usunąć nieużywane grafiki na stronie WordPress możesz wykorzystać jedną kilku wtyczek. W tym wpisie pokaże Ci jak zrobić to przy pomocy wtyczki Media Cleaner która jest całkowicie darmowa i sprawna. Wtyczka Media Cleaner umożliwia usunięcie przy pomocy jednego kliknięcia nie używanych grafik na stronie. Co więcej, pomoże CI ona ponownie wygenerować wszystkie miniatury obrazów na stornie – jest to przydatne w przypadku gdy dokonywałeś zmian w tym zakresie.

Jak zainstalować wtyczkę Media Cleaner

Instalacja wtyczki Media Cleaner wygląda identycznie jak w przypadku innych wtyczek na stronie WordPress. Instalacja wtyczki nie wymaga żadnej zaawansowanej wiedzy, postępuj zgodnie z instrukcją poniżej.

Na sam początek, zaloguj się na swoją stronę internetową.
Następnie wejdź w zakładkę „Wtyczki” oraz „Dodaj nową

Kolejno, w polu wyszukiwarki wpisz „Media Cleaner
Wyszukiwarke znajdziesz w prawym górnym rogu.

Następnie odszukaj wtyczkę, naciśnij „Zainstaluj„, odczekaj chwilę i naciśnij „Włącz
Sprawdź na screeny poniżej aby nie pomylić wtyczek.

Konfiguracja wtyczki Media Cleaner

Konfiguracja wtyczki Media Cleaner jest banalnie prosta. Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej aby przy pomocy kilku kliknięć usunąć zbędne, nieużywane grafiki na stronie.

Na sam początek zaloguj się od panelu admina WordPress.
Nastepnie odszukaj zakładkę „Meow Apps” oraz „Media Cleaner

Następnie zobaczysz panel wtyczki Media Cleaner, dzięki której usuniesz nieużywane grafiki.
Teraz naciśnij przycisk „Acces Media Cleaner Dashboard” oraz „Scan

Po rozpoczęciu skanowania odczekaj chwilę, wtyczka sprawdzi za Ciebie które grafiki są nieużywane.
Gdy skanowanie się zakończy, zobaczysz listę grafik które nie są wykorzystywane.
Teraz wystarczy, że naciśniesz przycisk „Delete All„, dzięki czemu skasujesz nieużywane grafiki.

Po usunięciu grafik, trafią one do kosza.
Ostatnim krokiem który musisz wykonać jest wejście do kosza i usunięcie grafik.
W tym celu wejdź w zakładkę „Trash” oraz naciśnij przycisk „Empty Trash

Dlaczego warto usunąć nieużywane grafiki na stronie WordPress?

Usunięcie nieużywanych grafik przyniesie Ci wiele korzyści, po pierwsze zaoszczędzisz miejsce na hostingu. Każda grafika, nawet nieużywana zajmuje miejsce na dysku i spowalnia Twoją stronę. Co za tym idzie, poprawisz również swoją pozycję SEO ze względu na to, że algorytmy Google zdecydowanie lepiej premiują szybkie i dobrze zbudowane strony. Oto 3 kluczowe korzyści które otrzymasz po usunięciu zbędnych grafik na stronie.

Poprawienie pozycji SEO

Nieużywane grafiki na stronie internetowej wpływają negatywnie na Twoją pozycję w wyszukiwarkach. Firmy takie jak Google oceniają strony na podstawie wielu czynników w tym m.in na szybkości ładowania strony. Jeżeli na Twojej stronie znajduje się wiele nieużywanych grafik to wpłynie to negatywnie na Twoją pozycję SEO. W związku z tym zachęcam Cie do regularnego usuwania zbędnych grafik.

Jeżeli chcesz lepiej poznać algorytmy Google to sprawdź mój inny wpis
Wysokie pozycje w Google. Poznaj tajniki algorytmów.

Przyspieszenie Twojej strony www

Szybkość ładowania Twojej strony www ma ogromny wpływ na odbiór Twojej strony. Wolne, zamulone strony internetowe są bardzo źle odbierane przez odbiorców w internecie i zazwyczaj kończą się natychmiastowym wyjściem ze strony. Nieużywane grafiki spowalniają stronę internetową i ją zamulają ponieważ zmniejszają możliwości Twojego hostingu. Co za tym idzie, usunięcie nieużywanych grafik na stronie pomoże Ci przyspieszyć Twoją stronę www.

Oszczędność miejsca na hostingu

Niektóre hostingi oferują bardzo mało przestrzeni dyskowej. Co za tym idzie, nie marnuj zasobów za któe płacisz. Zbędne grafiki WordPress zajmują miejsce na dysku, nawet jeżeli nie są używane. Co więcej, po dłuższym czasie nazbiera się ich cała masa to przełoży się na spore liczby. Usunięcie zbędnych grafik WordPress pozwoli Ci zaoszczędzić troche miejsca na hostingu.

Najlepsze praktyki związane z zarządzaniem grafikami na stronie

Grafiki przesyłane na stronę WordPress powinny być najpierw odpowiednio zoptymalizowane. Zadbaj o to aby nie miały zbyt dużej wagi oraz o to aby był przesyłane w odpowiednim formacie. W tym celu możesz wykorzystać różne darmowe narzędzia jak np. IMGBoost.com. Dzięki temu narzędziu zmniejszysz wage zdjęć nawet do 99% oraz ich format na WebP

Co więcej, zadbaj o to aby grafiki były nazwane w odpowiedni sposób. Dzięki temu zwiększysz swoją pozycję w wyszukiwarce Google. Dla przykładu, zamiast wysyłać grafiki nazwane „51353253.jpg” czy „512ji5k1j51.png” zmień ich nazwy na przyjazne np. „suknia ślubna” „czerwona sukienka„. Dzięki tej prostej zmianie, zadbasz o SEO grafik na Twojej stronie i zwiększysz szanse na znalezienie Cie np. w Google Grafika.

Zbędne grafiki WordPress – Najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz listę najczęstszych pytań dotyczących zbędnych grafik na stronie WordPress.

Czy usunięcie zbędnych grafik na stronie faktycznie ją przyspiesza?

Tak, usunięcie zbędnych grafik przyspieszy ładowanie Twojej strony internetowej. Dzieje się tak z prostego powodu – zmniejszasz zużycie miejsca na dysku swojego hostingu. Co za tym idzie, przyspieszasz ładowanie strony www.

Czy mogę odzyskać usunięte grafiki WordPress?

Niestety nie, raz usuniętych grafik na stronie nie jestes w stanie przywrócić. Dlatego przed usunięciem pomyśl czy nie usuniesz czegoś ważnego. Dla pewności przed usunięciem zbędnych grafik WordPress możesz wykonać kopie zapasową.

Czy mogę usunąć wszystkie moje grafiki WordPress przy pomocy jednego kliknięcia?

Tak, dzięki wykorzystaniu wtyczki Media Cleaner która umówiłem w tym artykule możesz usunąć wszystkie nieużywane grafiki na stronie. Każda grafika która nie jest wykorzystywana na stronie ani blogu zostanie usunięta.

Jak mogę zidentyfikować zbędne grafiki WordPress?

Niestety zidentyfikowanie wszystkich zbędnych grafik na stronie może być trudne, szczególnie w przypadku ogromnych serwisów. Na szczęście z pomocą przychodzi wtyczka Media Cleaner która zrobi to za Ciebie.

Czy usuwanie niepotrzebnych grafik wpłynie na pozycję SEO?

Tak, usunięcie zbędnych grafik pozytywnie wpłynie na SEO twojej strony internetowej. Po usunięciu strona będzie się szybciej ładować co pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie. Co więcej, zminimalizujesz szanse na błędne linkowanie grafik.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

5 1 głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.