Elementor – Czym jest | Jak stworzyć stronę z bloków WordPress?

Czym jest Elementor WordPress i inne page buildery? Kiedy zaczynasz swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych, jednym z kluczowych wyborów, które musisz dokonać, jest wybór odpowiedniego narzędzia do konstrukcji strony. WordPress, będący najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie, oferuje różne rozwiązania, zwane „page builderami”, które umożliwiają tworzenie atrakcyjnych stron internetowych bez konieczności pisania kodu.

Wśród nich Elementor wyróżnia się jako najpopularniejszy page builder, oferując intuicyjny interfejs „przeciągnij i upuść”, który umożliwia stworzenie strony z prostotą przypominającą zabawę z klockami. Ale czym tak naprawdę są te narzędzia? Dlaczego warto postawić na WordPressa przy tworzeniu strony? I co takiego oferuje Elementor, że warto go wybrać spośród innych dostępnych opcji? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest Elementor WordPress i inne page buildery?

Elementor jest najpoularniejszym na świecie Page Builderem do WordPressa. Dzięki niemu stworzysz samodzielnie stronę internetową przy pomocy „przenieś i upuść”. Nie wymaga on żadnej wiedzy informatycznej i poradzi sobie z nim nawet ktoś kto nigdy nie miał styczności z projektowaniem stron www. Co więcej, dzięki jego popularności, w razie problemów znajdziesz całą masę poradników które pomogą Ci rozwiązać konkretny problem.

Dlaczego warto stworzyć stronę na WordPressie?

Czy wiesz, że 1/3 stron w internecie jest zbudowana na WordPressie? Czy wiesz, że ciągle się rozwija i codziennie pojawiają się setki nowych wtyczek oraz poradników dotyczących WordPressa? Popularność mówi sama za siebie 🙂

WordPress jest idealnym wyborem z kilku powodów, szczególnie dla początkujących użytkowników. Dzięki wielu dostępnym wtyczkom, takim jak Elementor, możesz dostosować swoją stronę do swoich potrzeb, niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, sklep internetowy, stronę firmową czy portfolio. Co więcej, WordPress jset niesamowicie elastyczny, skalowalny i dostosowany pod pozycjonowanie SEO oraz urządzenia mobilne.

Czym są Page Buildery?

Page Buildery to tak zwane konstruktory stron, dzięki którym zbudujesz swoją strone przy pomocy bloków. Zazwyczaj działają na zasadzie „przeciągnij i upuść”, co oznacza, że możesz tworzyć strony, przeciągając elementy (takie jak nagłówki, obrazy, przyciski itp.) na swoje miejsce na stronie. Dzięki temu, nie musisz posiadać żadnych umiejętności programistycznych aby zbudować ładną i szybką stronę www.

Dlaczego warto wybrać akurat Elementora?

Nie bez powodu Elementor jest najpopularniejszym page builderem do WordPressa. Jest on niezwykle intuicyjny i prosty w samodzielnej obsłudzę, co więcej jest całkowicie darmowy i posiada ogromną ilość rozszerzeń. Poniżej znajdziesz kilka moich poradników dotyczących Elementora.

Czym jest Elementor? Poznaj najpopularniejszy Page Builder do WordPressa
Darmowy Elementor PRO – Zdobądź funkcje wersji PRO za darmo
Nagłówek na stronie WordPress [Elementor Header & Footer Builder]

Elementor – Jak za jego pomocą stworzyć stronę internetową?

Elementor umożliwia stworzenie strony www przy pomocy bloków. Możesz w prosty sposób wybrać konkretne bloki z panelu bocznego i dostosować je pod swój projekt.

Instalacja wtyczki i tworzenie nowej strony/wpisu

Na sam początek zaloguj się do swojej strony WordPress.
Następnie wejdź w zakładkę „Wtyczki” „Dodaj nową

Kolejno w wyszukiwarce wpisz „Elementor” i poczekaj chwilę.
Następnie przy wtyczce Elementor, naciśnij „Zainstaluj„, odczekaj chwilę i naciśnij „

Po instalacji wtyczki, Twoja strona jest gotowa do edycji.
Jeżeli chcesz dodać nową stronę to wróć do kokpitu admina.
Następnie wejdź w „Strony” oraz „Dodaj nową

Teraz w miejscu „Tytuł” wpisz nazwę swojej strony (np. Strona Główna) oraz naciśnij „Aktualizuj” w prawym górnym rogu.
Kolejno, naciśnij niebieski przycisk „Edit with Elementor” aby rozpocząć edycję przy pomocy bloków.

Dodawanie, edycja i usuwanie konkretnych bloków na stronie

Będąc w polu edycji podstrony przy pomocy Elementora możesz umieścić i edytować istniejace bloki. W tym celu spójrz na panel po lewej stronie i odszukaj to co Cie interesuje. Znajdziesz tutaj m.in nagłówek, tekst, zdjęcie, separator czy przycisk. Po wybraniu konkretnego bloku wystarczy, że przeciągniesz go w pole edycji i dostosujesz pod swoje potrzeby. Po dodaniu bloku, w panelu po lewej stronie zobaczysz okno edycji konkretnego bloku.

Pamiętaj o tym, że strona jest stworzona z konkretnych bloków. Prawdopodobnie potrzebny będzdzie CI blok „sekcja wewnętrzna” – dzięki niemu wstawisz kilka bloków koło siebie. Kolejną rzecza na która musisz zwrócić uwagę są sekcje. Dzięki nim bez problemu wstawisz kilka różnych bloków koło siebie. Co więcej, pamiętaj o ustawieniu odpowiednich marginesów lub dopełnień bloku.

Jak dostosować stronę pod urządzenia mobilne? (responsywność)

Elementor umożliwia łatwe dostosowanie strony pod telefony. Możesz to zrobić w identyczny sposób jak w przypadku normalnej strony na komputery, jednak musisz otworzyć panel responsywności. W tym celu naciśnij przycisk „Responsive Mode” w lewym dolnym rogu, następnie odszukaj ekran telefonu w górnym rogu. Pamiętaj o tym aby po naniesieniu zmian wyłączyć responsywność oraz zakutalizować stronę.

Jak może wyglądać strona stworzona za pomocą Elementora?

Strony WordPress zbudowane z wykorzystaniem Elementora wyglądają bardzo profesjonalnie i nowocześnie. Jednak jak zawsze – niezależnie od wybranego narzędzia, najważniejsze jest doświadczenie i pomysł projektanta. Poniżej znajdziesz kilka stron internetowych zbudowanych przy użyciu Elementora.

Strony zaprojektowane przy użyciu Elementora

Od kilku lat zajmuje się tworzeniem stron interneotwych WordPress, głównie z wykorzystaniem Elementora PRO. Poniżej znajdziesz moje 4 ostatnie realizację które zostały stworzone z wykorzystaniem Elementora. Jeżeli potrzebujesz dobrej strony internetowej to skontaktuj się ze mną 🙂

traxe
michalandrulewicz
vendacentereu
vinciboutique.ch - realizacja sklepu wielojezycznego

Elementor – Najczęstsze pytania

Elementor to darmowy Page Builder do WordPressa. Dzięki niemu w prosty sposób zaprojektujesz swoją stronę internetową opartą o WordPressa. Poniżej znajdziesz 10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących WordPressa.

Czy mogę używać Elementor na wielu stronach internetowych?

Tak, bez problemu możesz używać Elementora na wielu stronach internetowych. Jest on całkowicie darmowy i instaluje się go identycznie jak każdą inną wtyczkę do WordPressa. Przydatne wtyczki do WordPressa – 10 najlepszych [2023]

Elementor PRO – czy warto?

Elementor PRO pozwala na tworzenie zdecydowanie ładniejszych i szybszych stron internetowych. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości Twojej strony to możesz rozważyć zakup Elementora PRO. Jeżeli nie chcesz przepłacać to napisz do mnie 🙂

Skąd wziąć Elementora PRO?

Elementora PRO możesz zakupić na oficjalnej stronie Elementora. Na tą chwilę za licencję za 1 stronę musisz zapłacić 59 dolarów rocznie. Pamiętaj o tym, że raz zakupiona licencja pozwala Ci na korzystanie z Elementora na zawsze.

Jak mogę zaktualizować Elementor do najnowszej wersji?

Elementora aktualizujesz identycznie jak wszystkie inne wtyczki do WordPressa. W tym celu wejdź do kokpitu admina i wejdź w zakładkę „Wtyczki”. Następnie przy wtyczce „Elementor” naciśnij aktualizuj. Jak aktualizować stronę WordPress? + kopia zapasowa [Migration, Backup, Staging – WPvivid]

Czy Elementor jest responsywny, czy strony wykonane za jego pomocą będą dobrze wyglądać na różnych urządzeniach?

Tak, tworząc strony przy pomocy Elementora możesz dostosować je również pod urządzenia mobilne. Elementor jest bardzo intuicyjny i mocno podpowiada jak powinna wyglądać strona – również na telefony. Sprawdź mój artykuł aby sprawdzić jak zrobić to w praktyce.

Jak mogę importować lub eksportować szablony Elementor?

Aby importować lub eksportować szablony w Elementorze, wejdź do panelu WordPressa, następnie odszukaj zakładkę „Szablony”. W tym miejscu możesz zająć się swoimi szablonami.

Czy Elementor jest zgodny z WooCommerce?

Tak, Elementor jest całkowicie zgodny z WooCommerce i bardzo dobrze się komponuje. Jednak w przypadku sklepów internetowych możesz potrzebować Elementora PRO. Dzięki niemu dostosujesz karte produktu czy główny panel sklepu.

Czy mogę używać Elementora bez żadnej wiedzy o kodowaniu?

Tak, jedną z zalet Elementora jest to, że nie wymaga od użytkownika znajomości kodowania. Jest to narzędzie typu „przeciągnij i upuść”, co oznacza, że możesz tworzyć i edytować strony, przeciągając elementy na miejsce nie mając żadnej wiedzy programistycznej.

Jak mogę dostosować nagłówek i stopkę mojej strony za pomocą Elementor?

Niestety w wersji darmowej Elementora nie ma takiej możliwości. Jednak istnieje wiele wtyczek dzięki którym zrobisz to samodzielnie bez żadnego problemu. Nagłówek na stronie WordPress [Elementor Header & Footer Builder]

Czy mogę dodać formularze kontaktowe używając Elementor?

Elementor w wersji darmowej oferuje jedynie dodanie prostego widgetu formularza. Jednak dzięki dodaniu odpowiednich wtyczek podepniesz formularz kontaktowy bez żadnego problemu. WPForms – Jak zainstalować i skonfigurować formularz na stronie WordPress

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

5 1 głos
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.