Automatyczne przekierowanie 404 WordPress – Zadbaj o SEO [Link Juice Keeper]

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wpływają na Ciebie błędy 404? A może nawet doświadczyłeś ich na swojej stronie? Błędy 404 to prawdziwy koszmar dla każdego właściciela strony internetowej, niszczą nie tylko doświadczenie użytkownika, ale także pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Ale nie martw się, mam dla Ciebie rozwiązanie!

W tym artykule przybliżę Ci, jak radzić sobie z tym problemem, szczególnie na platformie WordPress. Wytłumaczę, czym jest przekierowanie 404, kiedy i dlaczego pojawiają się błędne przekierowania, a co najważniejsze – jak z nich korzystać do poprawy swojego SEO. Wszystko to za pomocą prostej, lekkiej wtyczki o nazwie „Link Juice Keeper”.

Jeżeli chcesz zrozumieć na czym polega problem z błędami 404, skąd się biorą i jak wpływają na Twoje pozycjonowanie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przekażę Ci również, jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę Link Juice Keeper, która pomoże Ci w zarządzaniu przekierowaniami 404 na Twojej stronie WordPress.

Czym jest przekierowanie 404?

Przekierowanie 404 to proces, który następuje, gdy użytkownik próbuje uzyskać dostęp do strony internetowej, która nie istnieje na serwerze. W odpowiedzi serwer zwraca błąd 404, informujący o tym, że strona nie została znaleziona. W wielkim skrócie oznacza to, że po wejściu na Twoją stronę odbiorca nie widzi treści lecz błąd. Jest to sytuacja tragiczna przez którą na 99% Twój odbiorca od razu wyjdzie i nigdy nie wróci. Po co miałby wracać na zepsutą stronę? Bardzo mocno niszczy to też wizerunek Twojej firmy.

Jeżeli chcesz zrozumieć błąd 404 bardziej szczegółowo to odsyłam Cie to mojego innego wpisu – Błąd 404 co oznacza i jak naprawić? 2 skuteczne sposoby.

Kiedy powstaje błędne przekierowanie 404?

Błędne przekierowania 404 powstają zazwyczaj w sytuacji w której całkowicie przebudowywujesz stronę lub zmieniasz linki starych artykułów czy podstron. W takiej sytuacji, możesz zastosować wtyczkę Redirection i zrobić przekierowanie bezpośrednie. Jednak aby zadbać na przyszłość o błędne linki polecam Ci zainstalowanie wtyczki Link Juice Keeper. Jest ona bardzo lekka i nie obciąży Twojej strony a może znacząco poprawić Twoje SEO 🙂

Dlaczego błędy 404 są problematyczne dla SEO?

W sytuacji w której Twój odbiorca wejdzie na Twoją stronę i zobaczy błąd 404, na 99% z niej wyjdzie. Jest to tragiczne pod względem pozycjonowania, po wyszukiwarka widzi, że Twoje treści są bezwartościowe. Skoro ktoś wychodzi z Twojej strony w ułamku sekundy to dlaczego Google miałoby to promować?

Błędne linki potrafią być prawdziwym zabójstwem dla SEO. Jest to szczególnie ważne w przypadku starych serwisów. Kolejnym aspektem kiedy warto zadbać o automatyczne przekierowanie jest sytuacja w której kupiłeś domenę która już była kiedyś aktywna. Dla przykładu kilka lat temu, następnie wygasła nikt się nią nie interesował i ją wykupiłeś. W takiej sytuacji, podpięcie wtyczki do automatycznych przekierowań błędnych linków przyniesie Ci spore korzyści.

Automatyczne przekierowanie 404 WordPress

Problem z przekierowaniem 404 możesz rozwiązać na kilka sposobów. W tym wpisie pokaże CI jak zrobić to przy pomocy bardzo lekkiej wtyczki „Link Juice Keeper” Jej obsługa sprowadza się wyłącznie do pobrania i uruchomienia jej na Twojej stronie WordPress. Dzięki temu, wszystkie błędne linki na Twojej stronie będą przenosić odbiorce automatycznie na stronę główną.

Spójrz na screeny poniżej. Po lewej stronie widzisz błąd który wyskakuje w przypadku błędu 404. Po prawej widzisz efekt działania wtyczki Link Juice Keeper.

Link Juice Keeper – Instalacja wtyczki

Na sam początek zaloguj się do swojej strony WordPress.
Następnie w zakładce po lewej stronie odszukaj „Wtyczki” oraz „Dodaj nową

Kolejno w wyszukiwarce w prawym górnym rogu wpisz „Link Juice Keeper
Alternatywnie możesz pobrać wtyczkę z oficjalnej strony WordPress

Kolejno odszukaj wtyczkę, naciśnij przycisk „Zainstaluj„, odczekaj chwilę i naciśnij „Włącz
Spójrz na grafiki poniżej aby nie pomylić wtyczki.

Link Juice Keeper – Konfiguracja wtyczki

Jeżeli wszystko przebiegło poprawnie to czas na konfiguracje wtyczki.
Wtyczka do automatycznych przekierowań 404 jest banalnie prosta w obsłudzę.

Jedyne co musisz zrobić to uruchomić tą wtyczkę.
Następnie sprawdź czy działa, wpisując jakiś błędny link.
Jeżeli strona przekieruje Cie na stronę główną to znaczy, że wtyczka działa.

Przekierowanie 404 WordPress – Najczęstsze pytania

Czym jest przekierowanie 404?
Przekierowanie 404 to proces, który kieruje użytkowników od strony, która nie istnieje (tj. która wywołuje błąd 404) do innej strony na Twojej witrynie. Jest to ważne dla utrzymania dobrej nawigacji dla użytkowników i poprawy SEO.

Jak mogę utworzyć przekierowanie 404 w WordPress?
Przekierowanie 404 można łatwo utworzyć za pomocą pluginów WordPress, takich jak Link Juice Keeper, Redirection czy Yoast SEO. Po instalacji i aktywacji tych wtyczek, możesz skonfigurować przekierowanie z poziomu panelu administracyjnego WordPress.

Czy przekierowanie 404 wpływa na „link juice”?
Tak. Przekierowanie 404 pozwala na przekazanie „link juice” (wartości SEO przypisywanej linkom) z nieistniejącej strony do strony, na którą użytkownik jest przekierowywany.

Czy wszystkie strony z błędem 404 powinny być przekierowane?
Nie zawsze. Zależy to od sytuacji. Jeśli strona z błędem 404 nie ma dużej wartości dla użytkowników lub SEO, może nie być konieczne jej przekierowanie. Jednak jeśli strona ma wiele linków wchodzących, warto przekierować ją do odpowiedniej strony na Twojej witrynie.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.