WordPress Freelancer – Dlaczego nie opłaca się wybierać agencji?

Poszukujesz rozwiązania dla swojej strony internetowej opartej na WordPressie? Może zastanawiasz się, czy powinieneś zatrudnić freelancer’a czy agencję? W tym artykule przedstawie Ci kilka argumentów za wyborem freelancera oraz kilka argumentów za zatrudnieniem do swojego projektu agencji… mimo tego, że sam jestem freelancerem 😉

Jeżeli szukasz freelancera do stworzenia strony lub sklepu to skontaktuj się ze mną. Jeśli chcesz poznać moją historię jako freelancer to sprawdź mój wpis na ten temat, dzięki temu lepiej zrozumiesz jak pracuje i pomagam swoim klientom zarabiać. Freelancer WordPress – Pokazuje swoje wyniki po 2 latach

WordPress: Freelancer a Agencja Marketingowa

Jeżeli poważnie zastanawiasz się nad stworzeniem strony internetowej która będzie na Ciebie w przyszłości zarabiać to prawdopodobnie spotkałeś/aś się z 2 możliwościami. Wyborem freelancera lub agencji marketingowej.

Kim jest freelancer?

Freelancer WordPress to de facto jednoosobowa firma. Freelancer może specjalizować się w wielu rzeczach m.in projektowaniu stron, pisaniu tekstów, projektowania grafik czy prowadzeniu fanpage w social mediach. Najważniejszą rzeczą jest to, że freelancer robi to wszystko samodzielnie dzięki czemu mu się na tym bardzo dobrze znać. Dobry freelancer przeprowadzi Cie przez cały proces tworzenia strony internetowej, podpowie co zmienić, co warto dodać i oszczędzi masę Twojego czasu oraz pieniędzy.

Osoba która od lat zajmuje się freelancingiem musi wiedzieć co robi – można ją łatwo zweryfikować sprawdzając opinie poprzednich klientów. Dzięki temu wiesz jak działa ta konkretna osoba, nie agencja marketingowa która nawet nie podpisze się imieniem i nazwiskiem. Co więcej, freelancer pracuje na swój wizerunek od zawsze, w przypadku agencji często zmieniają się pracownicy a co za tym idzie umiejętności.

Jakiś czas temu napisałem obszerny wpis na temat tego jak funkcjonuje jako freelancer. Jeżeli Cie to interesuje to zachęcam do sprawdzenia. Freelancer WordPress – Pokazuje swoje wyniki po 2 latach

Jak działają agencje marketingowe?

Agencje marketingowe to zespół ludzi który skupia się na oferowaniu konkretnych usług, np. promocji w internecie, tworzeniu stron i prowadzeniu firmowych fanpage. Takie agencje bardzo często mają ogromne zespoły przez co komunikacja i drobna zmiana np. zdjęcia na stronie zajmuje kilka dni. Co więcej, jako klient płacisz za każda osobę która tam pracuje, zarówno za kogoś kto z Tobą rozmawia, kto tworzy Ci stronę lub stara się ją pozycjonować.

Mimo wszystko agencje marketingowe są idealnym wyborem w przypadku ogromnych projektów. Jeżeli chcesz stworzyć drugie Allegro czy Facebooka to zdecydowanie kieruj się do agencji marketingowej. W przypadku prostej strony firmowej zazwyczaj nie ma to większego sensu. Takie agencje bardzo często tworzą dedykowane projekty, wtyczki czy inne oprogramowanie. Wydaje się, że jest to dobre, jednak w sytuacji gdy coś się zepsuje lub chcesz coś zmienić to musisz słono zapłacić za naprawę czy zmianę. Po prostu nikt „z ulicy” nie będzie wiedział jak pracować na tym oprogramowaniu. W przypadku małych stron jest to strzał w kolano.

WordPress Freelancer vs Agencja Marketingowa

Jeżeli potrzebujesz prostej strony firmowej na WordPressie to zdecydowanie lepszym wyborem będzie freelancer niż agencja marketingowa. Dzięki temu zaoszczędzisz masę czasu, nerwów i swoich pieniędzy. Zajmuje się freelancingiem od kilku lat i wiem, że potrafie tworzyć strony swoim klientom nawet 4-5 razy szybciej niż agencje! Wystarczy zapytać o czas realizacji.

Co więcej mimo tego, że korzystam płatnych oprogramowań (np. Elementor PRO czy Astra PRO) to jestem zdecydowanie tańszy niż agencja marketingowa. Zazwyczaj jest to różnia aż 2-3 krotna. Ponadto zawsze jestem pod e-mailem gotowy pomóc mojemu klientowi. Niestety wiem od swoich klientów, że w przypadku agencji marketingowych wszystko wygląda pięknie dopóki coś się nie zepsuje… wtedy jest to walka z wiatrakami. Przecież nie o to chodzi przy stronie internetowej – ma ona działać sama i na Ciebie zarabiać 🙂

Kiedy warto wybrać freelancera a kiedy agencję?

Istnieje wiele różnic pomiędzy freelancerem WordPress a agencją marketingową WordPress. Poniżej przedstawiłem największe plusy i minusy zarówno freelancera oraz agencji marketingowej. Dzięki temu możesz samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat.

Plusy wyboru freelancera

Freelancer WordPress zazwyczaj jest zdecydowanie bardziej elastyczny. Dzięki temu może podejść lepiej do Twojego projektu i dostosować go konkretnie pod Twoje usługi. Co więcej, zazwyczaj freelancerzy są zdecydowanie tańsi niż agencje, bo nie muszą opłacać całego sztabu ludzi (marketing, social media, rekrutacje itd) Ponadto zdecydowanie szybciej uwikłają się z Twoim projektem, bo będą się z Tobą bezpośrednio komunikowac. Dobry freelancer przeprowadzi Cie „za rączkę” przez cały proces tworzenia strony www.

Minusy wyboru freelancera

Wybierając freelancera musisz mieć z tylu głowy, że zazwyczaj specjalizuje się on w jednej rzeczy. W związku z tym jeżeli szukasz kogoś kto kompleksowo zajmie się np. twoją stroną, reklamą i social mediami to raczej jest to zły pomysł. Jednak w takim wypadku najrozsądniej jest znaleźć kogoś od jednorazowego przygotowania strony oraz kogoś do regularnego prowadzenia social mediów czy reklamy. Ponadto słaby freelancer może nie mieć dostępu do zaawansowanego oprogramowania. Jednak dobry freelancer powinien mieć na to odpowiedź 🙂

Plusy wyboru agencji marketingowej

Agencje marketingowe mają zazwyczaj dostęp do szerokiego zakresu zasobów i narzędzi, które mogą wykorzystać w celu osiągnięcia sukcesu Twojego projektu. Posiadają zespół doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin, co gwarantuje wszechstronne podejście do problemu. Jednak pamiętaj o tym, że za to płacisz. Równie dobrze możesz zlecić konkretne rzeczy osobnym freelancerom.

Minusy wyboru agencji marketingowej

Wybór agencji marketingowej może być kosztowny, szczególnie dla małych i średnich firm. Komunikacja może być również mniej bezpośrednia, ze względu na większą strukturę organizacyjną. Co więcej, agencje mogą mieć trudności z dostosowaniem swoich strategii do unikalnych potrzeb Twojej firmy.

WordPress freelancer – Najczęstsze pytania

1. Czy freelancer WordPress jest tańszy od agencji?

ak, zazwyczaj freelancerzy są tańsi, ale to zależy od ich umiejętności i doświadczenia.

2. Czy freelancerzy mają te same zasoby co agencje?

Tak, dobrzy freelancerzy mogą mieć dostęp do takich samych narzędzi i technologii jak agencje.

3. Czy mogę bezpośrednio komunikować się z freelancerem?

Tak, jednym z głównych atutów pracy z freelancerem jest bezpośrednia komunikacja.

4. Czy freelancer jest bardziej elastyczny niż agencja?

Tak, freelancerzy są zazwyczaj bardziej elastyczni w swoim podejściu do pracy.

5. Czy freelancer może mieć unikalne umiejętności, których nie oferuje agencja?

Tak, niektórzy freelancerzy mogą mieć unikalne umiejętności, których nie oferuje agencja.

6. Gdzie znaleźć dobrego freelancera WordPress?

Od kilku lat zajmuje się projektowaniem skutecznych stron na WordPressie. Jeżeli potrzebujesz dobrej strony to skontakuj się ze mną. Dawid Gicala.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

1 thought on “WordPress Freelancer – Dlaczego nie opłaca się wybierać agencji?”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.