Ikony na strone internetową. 4 darmowe serwisy z animacjami i ikonami

Ikony na strone internetowa są świetnym sposobem na zwiększenie atrakcyjności każdej witryny. Dobrze dobrane potrafią zdecydowanie poprawić wygląd każdej witryny. Jednakże uważaj – źle dobrane i wstawione ikony potrafią pogorszyć odbiór naszej strony.

Mam dla Ciebie również coś ekstra – ikony animowane. W tym takie poruszające się same z siebie oraz takie które zaczną się ruszać dopiero po najechaniu na daną ikonę myszką.

Jak dobierać ikony na stronę www?

Zrobione na szybko w Paincie ikony nie wystarczą. Koniecznym warunkiem jest to aby te ikonki były ładne.
Najlepiej powierzyć to profesjonalistom. Z pomocą przychodzą nam darmowe banki ikon. Znajdziesz je poniżej.

Niezależnie od tego jakie ikony wybierzesz pamiętaj aby były one dobrze wkomponowane w całość strony.

Zwracaj uwagę również na to aby nie było ich za dużo. Zbyt duża ilość ikonek odniesie odwrotny skutek – strona będzie wyglądać źle.
Ostatnią rzeczą o której musisz pamiętać jest dobór kolorystyczny ikonek. Ponadto pamiętaj aby zgadzały się one z kolorystyką strony.

Na koniec zastanów się czy wybrać ikony z kilkoma kolorami czy tylko z jednym. Musisz dostosować je do stylu swojej witryny.
Ikony z kilkoma kolorami lepiej sprawdzą się na prostych kolorystycznie witrynach, bez nadmiaru kolorów.
W przypadku stron z wieloma kolorami, ikony oparte na 1 kolorze potrafią wywołać dobry kontrast z nadmiarem kolorów i poprawić wygląd Twojej strony.
Dbaj o spójność kolorystyczną swojej witryny.

Ikonę z poniższych serwisów z powodzeniem możesz użyć jako miniaturkę Twojej strony internetowej.
Ikona witryny WordPress. Jak ustawić miniaturkę na stronie internetowej w kilku prostych krokach?

Ikony na strone internetowa – statyczne

Poniżej znajdziesz 2 serwisy z tysiącami ikon na na Twoją stronę www. Możesz je swobodnie wstawić na swoją stronę przy pomocy „bloku z ikoną” bądź najzwyklejszego obrazka.

Możesz je pobrać w pełni za darmo i wykorzystać w swoim projekcie. Pobierzesz je w różnym formacie, m.in PNG, SVG, EPS, PSD.

Flaticon

Jeden z najpopularniejszych serwisów na świecie z darmowymi ikonami na stronę internetową. Znajdziesz tam ponad 7 milionów ikon wektorowych.

W serwisie znajdziesz również specjalnie przygotowane paczki ikon które ze sobą współgrają. Sprawdzają się idealnie w przypadku większych projektów.

FlatIcon pozwala zmieniać kolory wybranej ikonki. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji w której podoba nam się dana ikona lecz nie pasują nam kolory. Ponadto sprawdza się to w sytuacji w której chcemy mieć jednolite kolory na stronie. Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.

IconFinder

IconFinder jak sama nazwa wskazuje jest serwisem na którym znajdziesz ikony na swoją stronę internetową czy bloga. Do wyboru jest ponad 6 milionów darmowych ikon

Ikony możesz szukać po nazwach bądź po kategoriach – np w przypadku gdy nie wiesz co dokładnie chcesz wstawić na swoją stronę internetową. W takiej sytuacji wystarczy, że wpiszesz swoją branżę i na pewno znajdziesz coś pasującego.

Witryna umożliwia również zmienianie kolorów ikon i dopasowywanie ich pod twoją stronę www.

Ikony na strone internetowa – animowane

Czas na prawdziwą perełkę na stronę internetową. Poniżej znajdziesz 2 serwisy z darmowymi oraz płatnymi animowanymi ikonami na stronę www.

Dzięki dobrze umieszczonej animacji, mocno zaplusujesz u swoich odbiorców. Pamiętaj aby nie przesadzać z ilością animacji, bo potrafią one mocno obciążać stronę.

Zwróć uwagę również na to żeby wybrać odpowiedni rozmiar ikony. Pomyśl również o tym czy chcesz aby ikona poruszała się sama z siebie czy dopiero po najechaniu na nią myszką.

Większość animowanych ikon czy animacji możesz wstawić na swoją stronę przy pomocy Lottie.

LordIcon

Serwis oferuje tysiące animowanych ikon, w tym ponad tysiąc w pełni darmowych. Darmowa wersja strony w pełni wystarcza przy małych projektach, zaś przy większych możesz skorzystać z wersji płatnej – dostaniesz wtedy dostęp do ponad 4000 animowanych ikon.

Po wybraniu animacji możęsz swobodnie zmienić jej kolory i dostosować ją do swojej witryny.

Jako ciekawostkę dodam, że serwis wykorzystywany jest przez największe marki na świecie. Takie jak m.in Google, Netflix, TikTok, BBC, Spotify czy Disnep.

LottieFiles

Znacznie bardziej rozbudowany serwis od poprzednika lecz przeznaczony głównie dla użytkowników premium. Znajdziesz tam dziesiątki ikon przydatnych na każdej stronie internetowej.

W darmowej wersji znajdziesz dziesiątki najpotrzebniejszych animowanych ikon na stronę. Wersja premium umożliwia nam skorzystanie z tysięcy animacji dostosowanych specjalnie pod strony internetowe.

Animowane ikony z tego serwisu możesz pobrać i umieścić na swojej stronie przy pomocy Lottie. Ikony z tego serwisu poruszają się po najechaniu myszką.

Ikony i animacje potrafią znaczaco poprawić odbiór Twojej strony czy bloga.
Pamiętaj aby nie przesadzać z ilością oraz dopasować je pod styl Twojej witryny.

Dbając o stylistykę strony musisz pamiętać również o czcionkach jak i zdjęciach wysokiej jakości.
Sprawdź moje artykuły na ten temat:

Darmowe banki zdjęć. 21 najlepszych witryn z fotografiami na stronę czy bloga.
Poznaj TOP 25 najlepszych DARMOWYCH czcionek na strone lub sklep internetowy.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.