Jak dodać płatności Stripe do sklepu WooCoomerce?

Jeżeli chcesz zaczać sprzedawać swoje produkty w sklepie WooCommerce na rynku zagranicznym to prędzej czy poźniej spotka Cie problem przed wyborem bramki płatności. Najszybszym rozwiązaniem jest podpięcie PayPala jednak nie oferuje on zbyt wielu form płatności i walut. W takiej sytuacji polecam CI sprawdzić płatności Stripe które są niesamowicie popularne w innych krajach. Dzięki bramce płatności Stripe uzyskasz dostęp do szybich transakcji w różnych walutach, dzięki czemu zaoferujesz swoim klientom, płatności dostosowane pod ich potrzeby.

Stripe WooCommerce – Instalacja i konfiguracja wtyczki

W celu podpięcia Stripe do Twojego sklepu WooCommerce niezbędne będzie podpięcie dedykowanej wtyczki. Na szczeście jest ona całkowicie darmowa, lekka i prosta w instalacji.

Instalacja wtyczki Stripe WooCommerce

Na sam początek zaloguj się na swoją stronę WordPress.
Następnie w panelu po lewej stronie odszukaj „Wtyczki” oraz „Dodaj nową

Kolejno w wyszukiwarce wtyczek wpisz „Stripe WooCommerce„.
Wyszukiwarkę znajdziesz w prawym górnym rogu.

Teraz musisz zainstalować wtyczkę, spójrz na obrazki poniżej aby jej nie pomylić.
Następnie naciśnij „Włącz„, odczekaj chwilę i naciśnij „Zainstaluj

Jeżeli wszystko przebiegło poprawnie to możesz przejść do konfiguracji wtyczki Stripe WooCommerce, w przeciwnym razie sprawdź alternatywne sposoby instalacji wtyczek. WordPress jak zainstalować wtyczkę? Podstawy WordPress na szybko.

Kliknij tutaj aby sprawdzić oficjalną stronę autorów wtyczki Stripe WooCommerce

Konfiguracja wtyczki Stripe WooCommerce

Po zainstalowaniu, wtyczka Stripe WooCommerce wymaga szybkiej konfiguracji.
W tym celu wróć do panelu WordPressa i odszukaj „WooCommerce” oraz „Ustawienia

Kolejno wejdź w zakładkę „Płatności
Znajdziesz ją na pasku u samej góry.

Teraz odszukaj płatności „Stripe WooCommerce
Następnie naciśnij przycisk „Finish set up” aby dokończyć konfigurację płatności.

Kolejno pozostało połączyć Twoje konto Stripe ze sklepem WordPress
Jeżeli masz już konto to nacisnij przycisk „Create or connect an account” i połącz płatności.
Podpięcie wymaga jedynie zalogowania się na Twoje konto więc nie będe go pokazywał.

Po prawidłowym podpięciu konta Stripe na WooCommerce pozostało włączenie tej opcji płatności.
W tym celu wróć do zakładki „Płatności„, odszukaj płatności Stripe WooCommerce i zaznacz je aby były aktywne.

Czym jest płatność Stripe i kiedy warto z niej skorzystać?

Stripe jest jednym z najpopularniejszych na świecie bramek płatniczych, zaraz obok PayPala. Dzięki niemu możesz sprzedawać swoje produkty na rynku zagranicznym w różnych walutach. Jest to jedno z lepszych rozwiązań w przypadku sklepów wielowalutowych.

Płatności międzynarodowe

Jednym z największych atutów Stripe jest to, że znajdziesz go w większości krajów świata. Obsługuje 135 różnych walut, dzięki czemu praktycznie nic Cie nie ogranicza. Jest to idealne rozwiązanie dla sklepów internetowych WordPress & WooCommerce, jeżeli celujesz w rynki zagraniczne to zastanów się nad popięciem Stripe oraz PayPala.

Bezpieczeństwo transakcji

Stripe jest zgodna z PCI DSS Level 1, co oznacza, że spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla przetwarzania informacji o kartach płatniczych. Dzięki temu masz pewność, że dane Twoje jak i Twoich klientów są bezpieczne i nic się z nimi nie stanie. Ponadto, klienci którzy znają Stripe wiedza, że jest to uznana marka i chętnie korzystają z tej formy płatności.

Szerokie możliwości płatności

Podobnie jak w przypadku wyboru walut, Stripe udostępnia wiele opcji płatności. Dzięki podpięciu Stripe umożliwisz płatności kartą debetową, płatności mobilne czy subskrypcje. Jest to szczególnie przydatna forma płatności w przypadku sklepów opierających się na abonamentach. Płatności które udostepnisz dzięki Stripe to między innymi Apple Pay, AliPa, WeChat Pay czy Google Pay.

Inne płatności WooCommerce

WooCommerce umożliwia integracje z wieloma różnymi bramkami płatności. Jeżeli nie sprzedajesz na rynku zagranicznym to rozsądniej będzie podpiąć bramki płatności które są znane na polskim rynku. Dzięki temu zadbasz o wiarygodność swojego sklepu w oczach klientów.

Jeżeli potrzebujesz pomocy z podpięciem polskich bramek płatności to sprawdź mój inny wpis
Jak podpiąć bramki płatności na WooCommerce [Przelewy24, tPay, PayU, dotPay]

PayPal

PayPal podobnie jak Stripe jest jedną z popularniejszych opcji płatności zagranicznych. Przewage nad Stripe ma jego rozpoznawalność w Polsce. Tak jak Stripe mało kto zna tak PayPala zna prawie każdy. PayPal oferuje swoje płatności praktycznie na całym świecie obsługuje ponad 20 różnych walut. Jest świetnym rozwiązaniem jeżeli kierujesz swoje produkty na rynki Europy Zachodniej czy USA. Co więcej, PayPal oferuje bardzo sensowną ochronę kupujących co jest dużym atutem dla wielu klientów.

Przelewy24

Przelewy24 to najpopularniejsza polska bramka płatności dzięki której podepniesz szybkie płatności na Twoją stronę (m.in BLIKa). Jest ona idealnym rozwiązaniem jeżeli działasz na rynku polskim, bo udostępnia płatności z praktycznie wszystkich banków w Polsce. Przelewy24 umożliwia płatności bezpośrednio przez konto bankowe, karte, przelew czy BLIK.

PayU

PayU jest kolejną bardzo popularną bramką płatniczą w naszym kraju. Oferuje trochę mniej opcji płatności jednak sam proces weryfikacji jest zdecydowanie szybszy i w niektórych wypadkach prowizje za płatności są mniejsze niż w przypadku Przelewy24. Połączenie PayU z WooCommerce pozwoli Ci oferować płatności karta, przelewem bankowym i BLIKiem.

Mniej popularne bramki płatności

Oprócz wyżej wymienionych, na polskim rynku znajdziesz kilka innych form płatności. Są to często płatności wyspecjalizowane w konkretnym celu np. pobieraniu płatności supskrybcyjnych czy ukierunkowanych do klientów B2b. Przykłady takich bramek nakierowanych na rynek zagraniczny to m.in Braintree, Authorize.net, Square, 2Checkot, Skrill czy BitPay. W przypadku Polskiego rynku możesz sprawdzić DotPay, CashBill, Blue Media czy TPay.

Stripe WooCommerce – najczęstsze pytania

Dzięki integracji sklepu internetowego WordPress & WooCommerce z płatnościami Stripe umożliwisz zakupy międzynarodowe. Poniżej znajdziesz najczęstsze pytania dotyczące płatności Stripe podpiętej do sklepu WooCommerce.

Czy Stripe pobiera opłaty za transakcje dokonane przez WooCommerce?

Tak, Stripe podobnie jak inne bramki płatnicze pobiera symboliczną opłatę za każde zamówienie. Wysokość opłaty zależy od tego w jakim kraju działasz oraz tego jaką formę płatności przez Stripe wybierze klient.

Czy Stripe jest bezpiecznym rozwiązaniem płatniczym dla WooCommerce?

Tak, Stripe to bardzo duża i stara firma, dzięki czemu masz gwarancję jej bezpieczeństwa. Jest mało popularna w naszym kraju, jednak na zachodzie jest to jeden z pierwszych wyborów w przypadku bramek płatności.

Jak zintegrować Stripe z WooCommerce?

Integracja Stripe jest banalnie prosta i zajmuje raptem pare minut. Przeczytaj ten wpis aby zintegrować Stripe ze sklepem WooCommerce.

Czy musze być informatykiem aby podpiąć Stripe do WooCommerce?

Nie, integracja Stripe z WooCommerce jest bardzo prosta i nie wymaga od Ciebie bycia informatykiem. Skorzystaj z mojego poradnika i zintegruj płatności ze sklepem w kilka minut 🙂

Czy Stripe obsługuje różne waluty w WooCommerce?

Tak, Stripe obsługuje wiele różnych walut, dzięki czemu jest podstawowym wyborem (obok PayPala) w przypadku sprzedaży w innych krajach niż Polska. Na naszym rynku lepiej sprawdzają się takie bramki płatności jak Przelewy24 czy PayU.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

0 0 głosów
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.