Darmowe narzędzia niezbędne przy stronie internetowej | TOP 10

Darmowe narzędzia – TOP 10

Darmowy Photoshop do Twoich projektów [Photopea]

Przy różnych projektach regularnie trzeba coś przyciąć lub zmienić. Zapewne znasz Photoshopa od Adobe jednak pewnie nie wiesz, że istnieje darmowa alternatywa dzięki której skorzystasz z Photoshopa bez płacenia. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Photopea.com i rozpoczniesz edycję swoich plików graficznych. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że nadaje się ono raczej do okazjonalnych prac z grafiką. W przypadku profesjonalnej obróbki grafik polecam skorzystać jednak z płatnej wersji od Adobe.

Przygotowałem wpis w którym pokazałem jak korzystać z darmowego Photoshopa – Photopea. Co więcej, wyjaśniłem dlaczego można z niego skorzystać i jak w praktyce wykorzystać darmowego Photoshopa do swoich projektów.
Darmowy Photoshop. Jak uzyskać Photoshopa całkowicie za darmo?

Jak wykorzystać ChatGPT w małej firmie? [ChatGPT]

ChatGPT jest narzędziem które kompletnie zmieni Twoją pracę w niektórych aspektach. Dzięki temu narzędziu oszczędzisz ogromną ilość czasu i ułatwisz pracę swoją jak i swoich pracowników. Na tą chwil ChatGPT pomoże Ci m.in w zautomatyzowaniu obsługi klienta i odpisywaniu na e-maile. Co więcej, pomoże Ci w tworzeniu treści na stronę, bloga czy social media. Świetnie sprawdzi się również w tłumaczeniach na przeróżne języki.

Już teraz ChatGPT zrewolucjonizował pracę w wielu branżach. Dzięki dobremu zastosowaniu AI od OpenAI możesz przyspieszyć swoją pracę kilkukrotnie. Sam korzystam z tego narzędzia praktycznie codziennie i oszczędzam w ten sposób ogromną ilość czasu. Zachęcam Cie do sprawdzenia mojego artykułu w którym pokazałem konkretne przykłady na to jak korzystać z ChataGPT.
ChatGPT jak używać w małej firmie? Pomysły na wykorzystanie

Wygeneruj autorską czcionkę na stronę internetową [FontJoy]

Kolejnym świetnym narzędziem które chce Ci pokazać jest narzędzie do generowania czcionek na stronę internetową i nie tylko. Często zdarza się, że brakuje pomysłów na dobranie odpowiedniej czcionki na stronę. W takiej sytuacji warto skorzystać z generatora czcionek FontJoy który wygeneruje dla Ciebie czcionki. Od razu otrzymasz inną czcionkę jako nagłówek a inną jako tekst, dzięki czemu łatwiej będzie Ci określić czy czcionki Ci odpowiadają.

Przygotowałem wpis w którym wyjaśniłem jak prosto wykorzystać darmowe narzędzia FontJoy do generowania dobrych czcionek na stronę. Dzięki temu narzędziu oszczędzisz czas i pieniądze. Co więcej, zrobisz to szybko i bez instalowania zewnętrznego oprogramowania czy wtyczek do WordPressa. Generator czcionek – Jak dobrać czcionkę na stronę internetową? Skorzystaj z darmowego narzędzia fontjoy.com

Korzystaj z tymczasowego e-maila i pozbądź się spamu [10minutemail]

Masz dość spamu na swoim e-mailu? Mam dla Ciebie banalnie proste narzędzie dzięki któremu już więcej ten problem Cie nie spotka. W przypadku mało ważnych rzeczy lub w sytuacji w której chcesz tylko np. odebrać coś z Newslettera możesz skorzystać ze strony 10minutemail.com. Dzięki temu serwisowy otrzymasz tymczasowy – 10 minutowy e-mail na który możesz otrzymywać spam. Jeżeli braknie Ci czasu to wystarczy, że naciśniesz przycisk na stronie i dostaniesz kolejne 10 minut. Taki e-mail po upływie czasu całkowicie przestaje istnieć i już nigdy nie będziesz mieć do niego dostępu.

Napisałem cały artykuł na temat tego jak w praktyce można wykorzystać taki e-mail oraz pokazałem kilka alternatywnych serwisów do 10minutemail. Zachęcam do sprawdzenia: Tymczasowy adres e-mail – Nigdy więcej nie otrzymuj spamu!

Darmowe narzędzia – Zmniejsz format i wagę zdjęć nawet o 99% [ImgBoost]

Dobrej jakości, lekkie i w odpowiednim formacie zdjęcia na stronie internetowej czy blogu to podstawa. Dzięki temu dbasz o swoją pozycję SEO i stajesz się przyjaźniejszy dla Google. Co równie ważne, nie spowalniasz swojej strony internetowej co jest niestety częsta praktyką szczególnie początkujących osób. Wszystkie swoje zdjęcia i grafiki opisuj w odpowiedni sposób i wrzucaj do darmowych narzędzi do zmniejszania wagi oraz zmiany formatu.

W tym celu możesz wykorzystać darmowe narzędzia takie jak IMGBoost które pozwoli Ci zarówno zmniejszyć wagę zdjęcia jak i skonwertować je do formatu WebP. WebP jest podstawowym formatem zdjeć na nowoczesnych stronach internetowych. Dzięki temu zdjęcia ładują się szybciej i są zdecydowanie przyjaźniejsze dla Google. Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać to zachęcam Cie do sprawdzenia mojego artykułu na ten temat. WebP Konwerter – Zmniejsz wagę zdjęć o 99% przy pomocy 1 kliknięcia [imgboost]

Sprawdź wtyczki WordPress na czyjejś stronie internetowej [Wappalyzer]

Zdarza się, że jest jakaś stroną internetowa która Ci się podoba. Czasami jest to jedynie kwestia wizualna jednak czasami wynika to z konkretnych funkcjonalności, np. formularzy kontaktowych czy popupów. O ile Twoja strona jak i strona którą oglądasz zbudowana jest na WordPressie to prawdopodobnie możesz wykorzystać konkretną wtyczkę również u siebie. W takiej sytuacji potrzebne będzie Ci rozszczerzenie do przeglądarki – Wappalyzer. Dzięki niemu sprawdzisz jak zbudowana jest konkretna strona internetowa.

Co więcej, zobaczysz jakich konkretnie wtyczek używa ta strona i za co one odpowiadają. Po wgraniu rozszerzenia Wappalyzer do przeglądarki wystarczy, że je uruchomisz będąc na stronie internetowej. W panelu rozszerzenia zobaczysz system i konkretne wtyczki które ta strona wykorzystuje. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na ten temat to sprawdź mój osobny wpis na temat tego rozszerzenia. Wtyczki na czyjejś stronie. Jak sprawdzić przy pomocy 1 kliknięcia

Darmowe narzędzia – Usuń tło z każdego zdjęcia [Pixlr]

Kolejne narzędzie ponownie pomoże Ci ze zdjęciami na stronę internetową. Czasami tak jest, że zdjęcie ma wgrane np. białe tło przez co źle wygląda na stronie internetowej. W takiej sytuacji konieczne jest usunięcie tła i ustawienie go jako przezroczyste. Zazwyczaj robi się to przy pomocy specjalnych programów jak np. Gimp czy Photoshop. Na szczęście istnieje serwis, dzięki któremu zrobisz to bez pobierania i całkowicie za darmo.

Wejdź na stronę Pixlr.com, następnie wrzuć swoje zdjęcie. Odczekaj chwilę aż narzędzie usunie tło i pobierz nową grafikę bez tła na swój dysk. Niestety to narzędzie nie zawsze sprawdza się idealnie, w zależności od tego jakiego typu plik graficzny przesyłasz. Jeżeli potrzebujesz pomocy z usuwaniem tła to sprawdź mój inny artykuł. Usuwanie tła z dowolnego zdjęcia przy pomocy 1 kliknięcia [Pixlr.com]

Wygeneruj własną stopkę e-mail [HubSpot]

Dobrze dopasowana stopka e-mail pomaga budować wizerunek Twojej marki w oczach klientów. Dzięki dobrej stopce e-mail wprost zaprezentujesz profesjonalizm swojej firmy. Co więcej, w przystępny sposób pokażesz informacje kontaktowe, dzięki czemu klienci będą mogli się z Tobą łatwo skontaktować. Stworzenie firmowej stopki e-mail zajmuje raptem pare minut a bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek Twojej firmy 🙂

Do stworzenia stopki e-mail możesz wykorzystać darmowy serwis HubSpot. Sam proces tworzenia stopki jest bardzo prosty i nie wymaga wiele czasu. Po stworzeniu stopki, musisz ją umieścić w swoim e-mailu. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to sprawdź mój wpis na ten temat. Stopka e-mail. Zrób TAKĄ stopkę e-mail samodzielnie w 3 minuty!

Sprawdź szybkość strony internetowej [Page Speed]

Szybka strona internetowa to absolutna podstawa skutecznej, przynoszącej klientów witryny www. Pamiętaj o tym aby Twoja strona internetowa była zawsze jak najszybsza. Dzięki temu zwiększysz swoją pozycję w wyszukiwarce Google i co najważniejsze zadbasz o pozytywny odbiór strony przez Twoich odbiorców. Fakty są takie, że wchodząc na „zlagowaną” stronę od razu z niej wyjdziesz – to samo zrobi Twój klient.

Darmowe narzędzia takie jak np. Page Speed Insight pozwolą Ci na sprawdzenie szybkości Twojej strony. Wystarczy, że wejdziesz na stronę i wpiszesz nazwę swojej domeny (np. dawidgicala.pl). Następnie system przeanalizuje Twoją stronę pod wieloma względami i powie Ci m.in jak szybka jest Twoja strona internetowa. Co więcej, doradzi co warto zmienić aby ją przyspieszyć. Jeżeli interesuje Cie ten temat to zachęcam Cie do sprawdzenia mojego innego wpisu. Jak sprawdzić szybkość strony internetowej. [PageSpeed Insight]

Darmowe zdjęcia, animacje, emoji i ikony na stronę internetową i nie tylko

Na sam koniec mam dla Ciebie coś ekstra. Przygotowałem dla Ciebie listę serwisów w których znajdziesz darmowe zdjęcia, animacje, grafiki i emoji które możesz wykorzystać na swojej stronie internetowej. Wszystkie z nich są całkowicie darmowe i bezproblemowo możesz umieścić je na swojej stronie www. Dzięki dobrym grafikom zadbasz o pozytywny odbiór Twojej strony i nadasz jej profesjonalizmu.

Serwisów jest na tyle dużo, że przygotowałem kilka artykułów, dzieląc je na konkretne kategorie. Zachęcam Cie do sprawdzenia tego który akurat potrzebujesz.
Darmowe ikony na stronę internetową [banki ikon 2023]
Emoji na stronę internetową. Skąd wziąć i jak wykorzystać ją pod SEO?
Darmowe banki zdjęć. Lista 21 witryn z fotografiami na stronę czy bloga

Najczęstsze pytania – Darmowe narzędzia

Czym jest Photopea i jak jej używać?

Photopea jest darmową alternatywą dla Photoshopa, dzięki której edytujesz swoje zdjęcia. Co więcej, zrobisz to z poziomu przeglądarki bez konieczności pobierania programu na komputer.

Jakie są możliwości ChatGPT w małej firmie?

ChatGPT pomoże Ci m.in w odpowiadaniu na e-maile, tworzeniu bloga, prowadzeniu fanpage w social media czy tłumaczeniu treści na inne języki.

Czym jest FontJoy?

FontJoy jest darmowym narzędziem do generowania czcionek na stronę internetową. Dzięki niemu wygenerujesz różne czcionki, dostosowane do twojej strony internetowej.

Czy IMGBoost pomaga w optymalizacji zdjęć?

Darmowe narzędzia takie jak IMGBoost pomogą Ci w optymalizacji Twoich grafik. Dzięki IMGBoost zmniejszysz wagę zdjęcia nawet o 99% oraz zmienisz jego format na WebP co znacznie przyspieszy Twoją stronę.

Czy warto stworzyć firmową stopkę e-mail?

Oczywiście, że tak. Firmowa stopka e-mail dba o Twój profesjonalizm i spójność wizerunkową Twojej firmy w oczach klientów. Do stworzenia firmowej stopki możesz wykorzystać narzędzie od HubSpot.

Jak sprawdzić szybkość strony internetowej?

W celu sprawdzenia szybkości strony internetowej możesz skorzystać z darmowego narzędzia od Google – Page Speed Insight. Dzięki niemu zobaczysz jak szybka jest Twoja strona i co warto w niej poprawić.

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.