ChatGPT jak używać w małej firmie? Pomysły na wykorzystanie

ChatGPT to zaawansowany model językowy od OpenAI który w ostatnim czasie podbija internet. Dzięki temu w jaki sposób został stworzony jest on w stanie baaardzo oszczedzić mój i Twój czas. W tym wpisie wyjaśnie Ci czym dokładnie jest ChatGPT, odpowiem na najczęstsze pytania i co najważniejsze, powiem jak można wykorzystać go w małej firmie.

Chcesz dowiedzieć się, jak sztuczna inteligencja może przekształcić Twój biznes? Sprawdź mój e-book '118 NARZĘDZI AI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW’ i odkryj narzędzia przyszłości.Kliknij tutaj aby kupić E-Booka

Dzięki zapoznaniu się z tym wpisem i poznaniu jak działa ChatGPT możesz zaoszczędzić godziny dziennie. Co więcej, nie drażniąc Google Wiem to na swoim przykładzie, gdzie niektóre zadania przyspieszyły kilkukrotnie. Pokaże Ci jak działa i jak posługiwać się nowoczesną technologią. Zapraszam do czytania

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT to sztuczna inteligencja która od jakiegoś czasu podbija Internet. Mówiąc precyzyjnie jest to model językowy oparty na sztucznej inteligencji (AI) z wykorzystaniem uczenia maszynowego.

Jak używać ChatGPT?

Aby zacząć korzystać z ChatGPT, wystarczy zalogować się na stronę OpenAI i zacząć pisać z chatem. Jeżeli nie masz jeszcze założonego konta to konieczna będzie szybka rejestracja. I tak prędzej czy później to zrobisz więc lepiej mieć to z głowy 😉

Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z ChatemGPT to polecam sprawdzić mój inny wpis w którym pokazałem, jak przy jego pomocy wygenerować opisy zapleczowe na Allegro.
Opisy na Allegro. Wygeneruj w kilka chwil przy pomocy sztucznej inteligencji [ChatGPT]

Jak działa ChatGPT

ChatGPT jest modelem uczenia maszynowego typu Transformer. Został on wytrenowany na ogromnej ilości danych tekstowych i uczy się rozpoznawania wzorców językowych. Dzięki temu „wie” jak wygenerować odpowiedzi na konkretne pytania na podstawie kontekstu. Jak sam/a widzisz, generuje on treści, więc może pisać głupoty… ale o tym dalej.

ChatGPT jak używać? Pomysły na wykorzystanie w firmie

ChatGPT jak używać? Bez watpienia ChatGPT już zmienił Internet. Co więcej, z miesiąca na miesiąc będzie zmieniał go bardziej. Nie warto czekać w nieskończoność i warto już zacząć korzystać z nowoczesnej technologii. Dzięki temu zaoszczędzisz masę cennego czasu. Poniżej znajdziesz kilka przykładów w których ChatGPT sprawdza się bardzo dobrze.

Generowanie tekstów zapleczowych pod SEO

Chatgpt jak używać do generowania tekstów zapleczowych? ChatGPT idealnie sprawdzi się w generowaniu tekstów zapleczowych pod SEO. Dzięki dobrze wykorzystanej AI możesz przygotować wiele opisów produktów czy krótkich opisów na swoją stronę. Był on między innymi tego uczony. Pamiętaj o tym aby je odpowiednio zredagować i zweryfikować informacje.

Jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać to zapraszam Cie do mojego innego wpisu:
Opisy na Allegro. Wygeneruj w kilka chwil przy pomocy sztucznej inteligencji [ChatGPT]

Tworzenie treści na media społecznościowe

ChatGPT potrafi przygotować bardzo sensowne treści na media społecznościowe takie jak Facebook, Instagram czy nawet TikTok i YouTube. Pamiętaj o tym aby go odpowiednio poinformować w jakiej branży pracujesz, jaka jest Twoja firma i w jakim stylu chcesz pisać.

Jednak jeśli nie chcesz korzystać z nowoczesnej technologii to możesz sprawdzić coś klasycznego:
Gotowe posty na FB – 10 najlepszych przykładów do samodzielnego dostosowania

Pomoc przy pisaniu bloga lub pisanie całkowitych artykułów

ChatGPT wygeneruje dla Ciebie spis treści czy spis wartościowych tematów które możesz poruszyć. Najlepiej sprawdza się jeżeli podasz mu odpowiednie słowa kluczowe. Teoretycznie możesz wykorzystać go nawet do napisania całego artykułu na bloga, jednak w tym wypadku polecam bardzo dokładnie zweryfikować treść którą otrzymasz. Szczególnie w wersji darmowej.

Jeżeli nie wiesz gdzie szukać słów kluczowych to sprawdź ten wpis:
Samodzielna optymalizacja SEO treści – 4 niezbędne serwisy. Jak wykonać ją samodzielnie?

Tłumaczenie „bełkotu” otrzymywanego na e-mail na zrozumiały język

Dzięki sztucznej inteligencji w końcu zrozumiesz co autor miał na myśli 🙂

Jeżeli zdarza Ci się otrzymywać e-maile bez ładu i składu, bez żadnej stylistyki, przerw czy kropek to OpenAI CI z tym pomoże. Wystarczy, że poprosisz go o zredagowanie i sformatowanie tekstu tak aby było go łatwiej przeczytać. Opcjonalnie możesz poprosić go o streszczenie i opisanie swoimi słowami. Dzięki temu otrzymasz tekst stylistycznie zrozumiały, nawet jeżeli autor nie przywiązywał do tego większej wagi 🙂

Automatyzacja odpowiedzi na pytania klientów

Idąc tym tropem, warto zastanowić się nad potencjalną automatyzacją pytań od klientów. Jeżeli regularnie otrzymujesz podobne wiadomości to możesz wykorzystać wcześniej przygotowane teksty. Jednak z pomocą AI możesz je bardziej dopracować. Wystarczy, że napiszesz, że chcesz odpowiedzieć na pytanie „xxx” a Twój standardowy formularz to „yy” oraz poprosić o udzielenie odpowiedzi.

Jeżeli pytania są trywialne i nie chce Ci się na nie odpowiadać to ChatGPT odpowie nawet bez Twojej pomocy. Jednak wtedy warto zweryfikować informację i sprawdzić czy nie wymyślił nic głupiego.

Najczęstsze pytania dotyczące ChatGPT

ChatGPT jest dostępny na rynku dla każdego do raptem paru miesięcy ale już zdążył go zwojować. Po 3 miesiącach działania zgromadził ponad 100 milionów aktywnych użytkowników. Poniżej przygotowałem odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań.

Czy ChatGPT jest bezpieczny?

ChatGPT pod względem technicznym jest bardzo bezpiecznym i regularnie aktualizowanym algorytmem. Jego problemem jest to, że lubi kłamać i wymyślać kompletnie bzdurne rzeczy (nazywa się to halucynacjami AI). Dlatego zawsze weryfikuj i poprawiaj treści które od niego otrzymasz.

Jak Google patrzy na ChatGPT?

Google oficjalnie ustosunkowało się co do treści generowanych przez ChatGPT. Jak zwykle nie były to rzeczy które potwierdzają w 100% jednak sugerują co robić. Na pewno wiemy o tym, że Google bez problemu wykrywa treści stworzone przez AI. Google traktuje treści generowane przez ChatGPT podobnie jak inne, jeżeli będą przyjazne dla użytkownika i będą generować zainteresowanie to nie wpłyną negatywnie na Twoją stronę. W związku z tym polecam doraźnie korzystać z AI i przeprowadzać samodzielnie korektę. Dzięki temu przyspieszysz swoją pracę i dostarczysz wartościową treść.

ChatGPT czy jest darmowy? (różnice między 3.5 a 4.0)

Na tą chwile ChatGPT w wersji 3.5 jest całkowicie darmowy, możesz z niego korzystać wedle potrzeb. Jednak istnieje płatna wersja która kosztuje 20 dolarów miesięcznie. Dzięki niej otrzymasz dostęp do dużo lepszej sztucznej inteligencji. Sam korzystam z płatnej opcji ChataGPT i uważam, że różnica pomiędzy wersją darmową a płatną jest ogromna, jednak jeżeli nie używasz go codziennie to darmowa wersja w zupełności powinna wystarczyć.

ChatGPT jak używać bez logowania

Nie istnieje możliwość korzystania z ChatGPT na oficjalnej stronie OpenAi bez zalogowania. Jednak jest wiele stron i aplikacji zarówno na telefon jak i komputery dzięki którym skorzystasz bez logowania. Przykładem takiej aplikacji na telefon jest „Ask AI” oraz „Nova”. Jeżeli szukasz czegoś do przeglądarek to skrozystaj z ChatGPTDemo.net

Czy ChatGPT dostępny jest wyłącznie dla firm?

Na szczęście nie, ChatGPT jest dostępny dla każdego. Co więcej, sposób w jaki został stworzony oraz licencja na której działa (open source) pozwala na wykorzystywanie go w każdym biznesie. Dzięki temu z biegiem czasu, coraz częściej go zobaczysz, nawet inaczej nazwany 🙂

Czy ChatGPT potrafi obsługiwać różne języki?

Tak, ChatGPT bez najmniejszego problemu obsługuje różne języki. Co więcej, sprawdza się lepiej od tłumacza Google do tłumaczenia nawet skomplikowanych tekstów na inne języki. W ramach ciekawostki powiem, że możesz poprosić go aby odpowiadał Ci w innym języku niż do niego piszesz.

Prowadzisz firmowe konto w social media i brakuje Ci pomysłów na skuteczne posty?
Sprawdź mój e-book z 1000 przykładowych postów na Facebooka, Instagrama, Twittera oraz Linkedina i rozwiń swój biznes 🙂
1000 postów które zmienią Twoje Social Media (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn) [E-Book]

Nie daj się wyprzedzić konkurencji! Poznaj 118 narzędzi opartych na AI, które odmienią Twój biznes – wszystko w jednym e-booku. Kliknij tutaj aby kupić E-Booka

Chcesz mieć więcej klientów?

Pozwól mi pomóc. Jestem certyfikowanym specjalistą Google do spraw marketingu internetowego. Dzięki temu wiem w jaki sposób docierać do Twoich klientów w Internecie.

Wykonam dla Ciebie zoptymalizowaną pod SEO stronę WordPress & WooCommerce. Utworzę wizytówkę Twojej firmy w Google i dodam ją do dziesiątek polskich katalogów firm. Ponadto, stworzę i poprowadzę za Ciebie firmowy fanpage na Facebooku i Instagramie. Te wszystkie działania wyniosą Twoją pozycję w Google na sam szczyt.

Dawid Gicala - Strony Internetowe & Reklama

Spis treści

1 thought on “ChatGPT jak używać w małej firmie? Pomysły na wykorzystanie”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Odbierz darmowy e-book

Dołącz do Newslettera i odbierz darmowy e-book o Najlepszych Narzędziach WordPress

Odbierz rabat na hosting

Sprawdź moje kanały w SM

Chmura tagów

ODBIERZ DARMOWEGO
E-BOOKA

Ponad 20 stron konkretnych informacji dzięki którym rozwiniesz swoją stronę opartą o WordPress. Za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się do Newslettera.

Ekspresowa ankieta

Odpowiedz na 9 szybkich pytań i otrzymaj rabat na swoją stronę internetową

W jaki sposób mnie znalazłeś/aś?
Jak długo mnie znasz?
Czy śledzisz moje Social Media?
Jak oceniasz mój cennik?
Landing page - 980zł netto | Strona z podstronami - 1480zł netto | Sklep internetowy 2480zł netto
Jakiej strony internetowej potrzebujesz?
Jaki jest Twój budżet na stronę internetową?
Czy jesteś zainteresowany/zainteresowana dodatkowymi usługami?
Czy kupiłbyś/kupiłabyś dodatkowego e-booka?
Za darmo otrzymasz instrukcję obsługi Twojej strony | Pytam o e-booka dotyczącego eksperckiej dodatkowej wiedzy
Czy mam się z Tobą skontaktować?
Oferuje wyłącznie szybki kontakt e-mailowy - dzięki temu nigdy nie przerwe Twojej pracy.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.